Jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną oraz pierwszą w Polsce instruktorką ćwiczeń Low Pressure Fitness (hipopresja). Ostatnie 11 lat spędziłam rozwijając się zawodowo w fizjoterapii w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii. Chciałabym zdobyte doświadczenie w Stanach wykorzystać w kompleksowej terapii kobiet w Polsce. Fizjoterapia uroginekologiczna to zdecydowanie moja największa pasja – która pomogła mi podjąć decyzję o powrocie.
W swojej pracy dążę do kompleksowej terapii pacjentek w celu uzyskania zamierzonego efektu terapeutycznego. W gabinecie fizjoterapetytcznym z wykorzystaniem USG wykonuję ocenę funkcjonalną mięśni brzucha oraz mięśni dna miednicy. W pracy gabinetowej wykorzystuję zarówno elementy terapii manualnej oraz terapii ruchem. Moją specjalnością jest praca z blizną – zarówno poprzez pracę bezpośrednio z tkanką a także poprzez wykorzystywanie techniki Low Pressure Fitness – pozwalające dotrzeć do znacznie głębiej położonych struktur, ograniczeń tkankowych zarówno dotyczących blizn nowych jak i tych które powstały wiele lat temu.
Czym są ćwiczenia Low Pressure Fitness (hipopresja)
Początkowo metoda ta była głównie formą treningu medycznego – dedykowanego głównie kobietom jako element wspierający regenerację w połogu (podczas wykonywania specyficznych technik oddechowych dochodzi do odruchowego – napięcia mięśni głębokich stabilizujących w tym mięśni dna miednicy oraz mięśnia poprzecznego brzucha) co pomaga w obkurczania się brzucha po porodzie. Na przestrzeni czasu ćwiczenia hipopresyjne ewoluowały i aktualnie są jednym z najbardziej rozpoznawalnych nurtów wykorzystujących elementy hipopresji na świecie. Low Pressure Fitness to technika oddechowego gdzie podczas wykonywanie manewrów hipopresyjnych – dochodzi do aspiracji przepony doprowadzając tym samym do mobilizacji naszych organów wewnętrznych jak (jelita, pęcherz, żołądek, macica) ułatwiając ich pracę, rozluźniając liczne zrosty otrzewnowe oraz sklejenia powięziowe, wzmacnia stabilizację centralną oraz ułatwia drenaż żylno-limatyczny. To doskonale uzupełnienie oraz kontynuacja terapii manualanej wzbogacona o ruchu. Schorzenia w jakich może pomóc hipopresja to – wieloletnie blizny, terapia w Endometriozie, chroniczne zaparciach, bolesne współżycie, migreny, napięcia w ciele, nietrzymanie moczu, rozejście kresy białej oraz przy zaburzeniach statyki narządu rodnego.