Stefania Kumor

Z wykształcenia jestem położną i seksuolożką. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Położnictwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu na kierunku Seksuologia Praktyczna.
Jestem również doradczynią chustonoszenia akredytowaną przez Akademię Noszenia Dzieci.
W ramach kształcenia podyplomowego odbyłam również kurs „Problemy w laktacji” organizowany przez Centrum Nauki o Laktacji.

Mam doświadczenie pracy w szpitalu – przez kilka lat pracowałam na oddziale położniczym, zajmując się kobietami po porodzie, w pierwszych dobach połogu, oraz ich maleńkimi dziećmi.
Pracowałam również w fundacji zajmującej się edukacją seksualną, gdzie współtworzyłam kampanie edukacyjne, przygotowywałam treści merytoryczne i odpowiadałam za konsultacje (położnicze i seksuologiczne).

Prowadzę również zajęcia indywidualnej szkoły rodzenia, odbywam poporodowe wizyty domowe, konsultacje laktacyjne i uczę chustonoszenia.
Prowadzę i współtworzę warsztaty rozwojowe dla kobiet (seksualność, samoakceptacje, relacja z ciałem, powrót do aktywności seksualnej po porodzie itd.). Angażuję się w różne projekty społeczne, działające na rzecz praw kobiet.

W pracy najbardziej lubię i cenię sobie bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. To od kobiet najwięcej się uczę i czerpię motywację.

Doceniam rozwój medycyny i korzystam z niego pełnymi garściami, ale głęboko wierzę też w moc intuicji. W relacjach z ludźmi kieruje mną empatia i chęć zrozumienia perspektywy drugiej strony. Zawsze staram się stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której można poczuć się swobodnie. Zdaję sobie sprawę, że ciąża, poród i połóg są silnie powiązane z seksualnością, dlatego w swojej pracy łączę wszystkie te obszary. Pracuję w nurcie pozytywnej seksualności.

prowadzę konsultację z zakresu:

Nauka chustonoszenia
Konsultacja seksuologiczna
Konsultacja położnicza