Masaż Dotyk Motyla

Masaż Dotyk Motyla to krótka i łagodna technika, która dzięki delikatnemu dotykowi uwalnia napięcia, obniża poziom stresu, przywraca przepływ sił witalnych, buduje więź i wspiera proces powrotu do równowagi po trudnym zdarzeniu.
Masaż powstał w latach 50. XX w. i został opracowany przez lekarkę Evę Reich. Podstawą masażu jest delikatny dotyk i krótka stymulacja. Wykonanie go zajmuje od 5 do 15 minut. 
Każdy może się go nauczyć. Skorzystać z niego mogą osoby w każdym wieku (nie tylko dzieci) – jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, noworodków, dzieci, młodzieży oraz dorosłych i seniorów.
W zależności od tego czego potrzebujesz w danym momencie – masaż może dodać Ci energii i zwiększyć poziom ożywienia lub wyciszyć i ukoić. 
Rodzice dzięki delikatnemu Dotyk Motyla mogą wesprzeć rozwój dziecka oraz pracę specjalistów. 

Masaż Dotyk Motyla:

  • Wspiera budowanie więzi między rodzicami a dzieckiem.
  • Przynosi ulgę przy ząbkowaniu, kolkach niemowlęcych
  • Rozluźnia, koi dolegliwości bólowe, ułatwia zasypianie.
  • Wspiera dzieci z nadaktywnością (ADHD, ADD), z nadmiernym/obniżonym napięciem mięśniowym, nadwrażliwością dotykową. Pomaga również autystom.
  • Wspiera przystosowanie się do pierwszych dni w żłobku, przedszkolu i szkole.
  • Wspiera pracę z trudnymi doświadczeniami z wczesnych okresów życia np.: z życia płodowego, trudnego porodu np.: szok porodowy, przedwczesne narodziny, cesarskie cięcie; pobyt w inkubatorze/szpitalu, po wszelkich operacjach, zabiegach i procedurach medycznych.
  • Pomaga adoptowanym dzieciom w nawiązaniu relacji z rodzicami.
  • Może być stosowany jako pierwsza pomoc zaraz po trudnym dla dziecka doświadczeniu np.: upadku, kłótni z innym dzieckiem, rozstaniu z rodzicami w pierwszych dniach żłobka czy przedszkola, gdy mama wraca do pracy, wypadku itp.
  • Pomocny dla kobiet w ciąży i w trakcie rodzenia (koi i rozluźnia) oraz po porodzie (regeneracja i szybszy powrót do równowagi).


RODZICE i DZIECI
Jeżeli chcesz wesprzeć proces zdrowienia, terapię i rozwój swojego dziecka to możesz umówić się na naukę masażu Dotyk Motyla. Czas spotkania 90 min.
DOROŚLI
Jeżeli jesteś osobą dorosłą to możesz umówić się na spotkanie, w trakcie którego doświadczysz łagodnej pracy z ciałem oraz delikatnego masażu Dotyk Motyla. Czas spotkania 60min.