Marta Górna-Wiszniewska

Założycielka Neuropracowni – miejsca, które wspiera odkrywanie siebie poprzez delikatny ruch i pracę z układem nerwowym Nauczycielka metody Feldenkraisa w trakcie 4-roku szkolenia w Instytucie Feldenkraisa w Wiedniu. Członkini Austriackiego Stowarzyszenia metody Feldenkraisa. Pracuje grupowo i indywidualnie. Poza metodą jej wielką pasją pozostaje taniec. Jak sama mówi „mam to wielkie szczęście, że czuje i kocham moją pracę całą sobą”.

DLA KOGO?

Dla osób, które szukają lepszego kontaktu ze swoim ciałem, ze sobą. Dla tych, który szukają chwili wytchnienia, dystansu, odpoczynku, drogi do otwarcia kreatywności. Dla tych, którzy odczuwają ból, stres, napięcia, źle śpią, borykają się z natłokiem myśli. To zajęcia odpowiednie dla osób w każdym wieku. Dla wysportowanych, cierpiących na różne dolegliwości, seniorów, kobiet w ciąży. Lekcje mogą być pierwszym spotkaniem z metodą lub kontynuacją dawno rozpoczętej drogi.

SŁOWO O SAMEJ METODZIE

Metoda Feldenkraisa to ceniona na świecie metoda samorozwoju poprzez ruch (w Szwajcarii jest dostępna na kasę chorych). Jest oparta na zdolności układu nerwowego do nieustającego rozwoju. Zajęcia są pełne spokoju i bezpieczeństwa – tak aby wesprzeć proces odkrywania sposobów poruszania i nauki nowych możliwości. Każda lekcja jest oparta na delikatnym ruchu, nauczyciel niczego nie pokazuje tylko prowadzi głosem.

Feldenkrais może wspierać m.in. rehabilitację ortopedyczną, neurologiczną, psychoterapię. Może zmniejszyć ból, napięcia, obniżyć stres. Metodę stworzył izraelski fizyk, naukowiec, mistrz świata w judo – Moshe Feldenkrais (1904-1984).

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

Ubierz się ciepło (na cebulkę), wygodnie, zabierz dodatkowe skarpety. Zabierz ze sobą koc.

PROWADZĄCA
Marta Górna-Wiszniewska