Ewelina Tyszko-Bury

Swoją zawodową drogę z rehabilitacją i osteopatią zaczęłam w 2004 roku od studiów na warszawskim AWF-ie na wydziale fizjoterapii. Po obronie pracy magisterskiej wiedziałam, że to jeszcze nie koniec drogi w tym kierunku, wręcz przeciwnie to był tylko dobry początek. W 2009-2015 roku studiowałam osteopatię w Sutherlad College of Osteopathic Medicine i zakończyłam naukę egzaminem zdanym z wyróżnieniem. Ukończyłam wiele szkoleń z zakresu osteopatii w kraju i za granicą. Równocześnie uczestniczyłam w konferencjach oraz spotkaniach naukowych jako wykładowczyni i prelegentka. Od 2020 roku wykładam w szkole osteopatii FICO-MUM. Jestem autorka publikacji w czasopismach medycznych jak również współautorką (wraz z Kamilą Raczyńską-Chomyn) książki „ONA”, która jest gigantyczną dawką wiedzy dla każdej kobiety.

Moim ulubionym tematem pracy jest osteopatia ginekologiczna. Stworzyłam autorskie szkolenie dla fizjoterapeutów i studentów osteopatii „Podejście osteopatyczne w terapii kobiet”. Wraz z położną Izabelą Dembińską utworzyłyśmy kurs „Aspekt położniczy i osteopatyczny w trakcie ciąży, porodu i połogu”, który pokazuje jak bardzo zbieżna jest praca położnej i osteopatki w procesie przygotowania do porodu. Jest to pierwsze w Polsce takie szkolenie dla specjalistów.

W 2021 uruchomiliśmy duży projekt szkoleniowy, którego jestem współtwórczynią wraz z osteopatą Marcinem Szkolnickim. Jonicare! Jest to 13 zjazdów o tematyce ginekologicznej uwzględniający każdy aspekt leczenia pacjentki. Wszystko po to by absolwentki/absolwenci naszej szkoły mieli szereg narzędzi w pracy z kobiecymi dolegliwościami.

Kocham co robię. Czuję się w tym spełniona, co uważam za wielkie szczęście!

Prywatnie jestem mamą, żoną, córką i przyjaciółką.